Artur_Wilento
Instruktor sportu karate i kick-boxingu, instruktor samoobrony. Z wykształcenia mgr geografii UMK w Toruniu. Stylem bazowym jest karate kyokushin, które trenuje od początku lat 80-tych. Aktualnie posiada stopień 4dan w kyokushin karate jest przedstawicielem WKO Shinkyokushinkai w kraju z tytułem brach chief.
Treningi i zajęcia związane ze sportami i sztukami walki prowadzi od 1987 roku. Prowadził treningi i rozwijał kluby w Inowrocławiu, Chełmnie, Bydgoszczy i Toruniu. Od lat 90-tych współpracuje z TKKF-em w Toruniu prowadząc kursy dla instruktorów samoobrony i karate jako szkoleniowiec.
Obecnie pełni rolę vice-prezesa Polskiej Federacji Kyokushin Karate i trenera kadry PFKK oraz głównego instruktora w klubach karate w Toruniu i Bydgoszczy.
Na swoim koncie szkoleniowym posiada kilkukrotne tytuły Drużynowych Mistrzów Polski Seniorów oraz sukcesy sportowe zawodników zarówno startujących w Mistrzostwach Polski jak i Europy w karate kyokushin. Prowadzi również podstawowe szkolenia samoobrony dla kobiet oraz współpracuje ze szkoleniowcami z różnych dziedzin sportów, systemów i sztuk walki w kraju i zagranicą.