Akademia Piłkarska Młode Talenty

Akademia Piłkarska Młode Talenty propaguje sport od najmłodszych lat!

Wiele się mówi o tym jaki wpływ na zdrowie wywiera aktywny styl życia. Mówiąc prościej o tym jak ważne jest uprawianie sportu od najmłodszych lat przez całe życie. O potrzebie aktywności fizycznej od najmłodszych lat, o wpływie aktywnego stylu życia na zdrowie oraz korzyściach płynących ze wspólnych zabaw rodziców z dziećmi rozmawiamy z Grzegorzem Kowalskim, założycielem i trenerem Akademii Piłkarskiej Młode Talenty. Akademia  działa na terenie Torunia i okolic i prowadzi zajęcia dla chłopców i dziewczynek w wieku 1-12 lat. Dla młodszych pociech, tych od 1 do 5 roku życia są to zajęcia ogólnorozwojowe inspirowane piłką nożną w formie zabawy, z aktywnym udziałem rodzica/opiekuna, dla starszych (w wieku 5-12 lat) są to treningi piłkarskie przez zabawę.

Jak ważna jest aktywność fizyczna dziecka od najmłodszych lat?
Aktywność fizyczna od najmłodszych lat jest bardzo ważna. Wpływa ona na prawidłowy rozwój dziecka: poprawia koordynację, rozwija mięśnie i kształtuje sylwetkę. Wyrabiane są także pierwsze prawidłowe nawyki. Warto zachęcać dzieci do uprawiania sportu od najmłodszych lat, bo to najważniejszy czas, żeby zaszczepić w dziecku zainteresowanie sportem. Sport to nie tylko świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, ale także kształtowanie hartu ducha, zdolności do poświęceń, wytrwałości, cierpliwości oraz samodyscypliny.

Dlaczego warto uczestniczyć w zajęciach AP Młode Talenty?
Wedle najnowszych badań naukowych dzieci do 5 roku życia uczą się najszybciej i najwięcej, więc w Akademii Malucha (1-5 lat) proponujemy zajęcia, które przy aktywnej pomocy rodzica mają za cel przygotować  dziecko do późniejszego treningu sportowego. Pomoc rodzica w zajęciach Akademii Malucha zwiększa szanse na polubienie sportu przez dzieci. Akademia Juniora jest zapoczątkowaniem pierwszych treningów piłkarskich. Zajęcia w AP Młode Talenty to zdrowy, pożyteczny, a zarazem przyjemny sposób spędzania wolnego czasu.

Jaki jest główny cel AP Młode Talenty?
Głównym celem Akademii jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Pragniemy zarażać dzieci i rodziców pasją do sportu i piłki nożnej. Naszym sukcesem będzie jeśli dzieci będą uprawiać sport przez całe życie. W dbałości o prawidłowy rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo zależy nam na uśmiechu i radości dzieci w każdej sekundzie zabawy z piłką. Naszym marzeniem jest, aby absolwenci akademii kontynuowali przygodę z piłką nożną w najlepszych klubach miejskich, regionalnych, a nawet polskich.

Jak dostać się na zajęcia w AP Młode Talenty? Czy istnieje selekcja?
W AP Młode Talenty nie ma selekcji. Każde dziecko może uczestniczyć w zajęciach naszej akademii. Przykłady wielu najwybitniejszych sportowców pokazały, że talent może „wystrzelić”  w każdym momencie i nie ma co przekreślać żadnego dziecka na starcie. Każdemu dziecku trzeba dawać szanse, a być może wychowamy wybitnego sportowca/piłkarza lub po prostu zaszczepimy w dziecku aktywność fizyczną na całe życie.

Czy zajęcia piłkarskie w Akademii Malucha i Juniora to wszystko co proponuje akademia?
Nie wszystko! Marząc o rozkochaniu dzieci w sporcie i aktywności fizycznej przygotowaliśmy dla dzieci inne sportowe wydarzenia, takie jak:
1)    Treningi indywidualne –  dla dzieci powyżej 6 roku życia chcące podnieść swoje umiejętności piłkarskie, czy też poprawić zdolności motoryczne, trening 1×1 z trenerem akademii.
2)    Piłkarskie urodziny – dla dzieci od 1-12 roku życia, urodzinowe piłkarskie święto z AP Młode Talenty
3)    Półkolonie i obozy, piłkarskie i sportowo-rekreacyjne dla dzieci od 5 roku życia.

Jakie zadania spełnia aktywna obecność rodzica na zajęciach Akademii Malucha (1-5 lat) ?
Rodzic bierze udział w zabawach, grach i ćwiczeniach, pomaga, bawi się i motywuje. Czynne zaangażowanie rodziców/opiekunów w zajęcia ma na celu wzmocnienie więzi emocjonalnej z dzieckiem. Zaangażowanie rodzica/opiekuna w zajęcia jest różne w grupach wiekowych. W bobaskach 1-2 lat rodzic aktywnie ćwiczy i angażuje się w 100%. W maluszkach 2-3 lat w 80%, w przedszkolakach w 50%. Stopniowe wyłączanie aktywnego udziału rodzica ma na celu przygotowanie dziecka do samodzielnego uczestnictwa w zajęciach, zmniejszając w ten sposób ryzyko zniechęcenia do aktywności fizycznej w przypadku pierwszych sportowych niepowodzeń.
Rady dla rodziców zapisujących dzieci na dodatkowe zajęcia sportowe?
Zabawa ze sportem to bardzo dobra inicjatywa wpływająca na zdrowie i rozwój dziecka. Jednak  rodzic musi zdawać sobie sprawę, że nie można wywierać na dziecku presji.  AP Młode Talenty stworzyła dekalog „wspaniałego rodzica”, i myślę, że przedstawia on 10 podstawowych rad dla każdego rodzica rozpoczynającego sportową przygodę ze swoim dzieckiem (dekalog dostępny jest  na stronie Akademii w zakładce STREFA RODZICA)

Czerwony i żółty to barwy AP Młode Talenty, co one charakteryzują?
Czerwony i żółty – a więc barwy naszej Akademii nawiązują do barw piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii, która zdominowała światową piłkę nożną. Prezentuje ona futbol widowiskowy, piękny dla oka, radosny. Związane jest to z doskonałym szkoleniem dzieci w  hiszpańskich klubach i akademiach piłkarskich. Kładzie się  duży nacisk na wszechstronny rozwój dziecka z dużym naciskiem na wyszkolenie techniczne, koordynację ruchową i wychowanie. Takie też wzorce przenosimy do Akademii Piłkarskiej Młode Talenty.

Akademia Piłkarska  Młode Talenty – propaguje sport od najmłodszych lat!
Dziś przyjrzymy się jednej z inicjatyw propagujących zdrowy i aktywny styl życia. Akademia Piłkarska Młode Talenty działająca na terenie Torunia i okolic to szkółka piłkarska dla chłopców i dziewczynek w wieku 1-12 lat. Szkółka podzielona jest na dwie sekcje. Akademia Malucha obejmująca dzieci od 1 do 5 roku życia Są to zajęcia ogólnorozwojowe inspirowane piłką nożną w formie zabawy, z aktywnym udziałem rodzica/opiekuna na salach gimnastycznych oraz bez opiekuna w zaprzyjaźnionych przedszkolach. Akademia Juniora od 5 do 12 roku życia. Są to treningi piłkarskie przez zabawę. „Pragniemy wpajać pasję do piłki nożnej dzieciom już od najmołdszych lat. Zależy nam na dobrej zabawie oraz wychowaniu przez sport. Stawiamy na jakość, nowoczesne rozwiązania i indywidualne podejście do każdego dziecka. Unikamy presji wyniku zaburzającej prawidłowy rozwój umiejętności piłkarskich. Zadowolenie i uśmiech dzieci jest dla nas priorytetem!” mówi Grzegorz Kowalski, założyciel i trener AP Młode Talenty.
Ponadto Akademia organizuje TRENINGI INDYWIDUALNE z trenerem akademii mające na celu podniesienie umiejętności i zdolności indywidualnych dziecka (dla dzieci 6-12 lat) W okresie ferii zimowych i wakacji letnich AP Młode Talenty organizuje PÓŁKOLONIE I OBOZY dla dzieci w wieku 5-12 lat. Specjalną ofertę stanowią PIŁKARSKIE URODZINY, które są wspaniałą okazją, aby sprawić, że urodziny pociechy będą oryginalne i niezapomniane.

Zapraszamy gorąco na bezpłatne zajęcia pokazowe AP Młode Talenty.

Akademia Piłkarska Młode Talenty
tel. kom.: 607-099-451
www.apmlodetalenty.pl
biuro@apmlodetalenty.pl