O nas

1957-2017 –  60 LAT TOWARZYSTWA  KRZEWIENIA  KULTURY FIZYCZNEJ

Toruński Związek TKKF jest organizacją pozarządową pożytku publicznego z siedzibą w Toruniu

Działamy w trzech podstawowych obszarach.

 1. SZKOLENIE  INSTRUKTORÓW   SPORTU  I  REKREACJI
 2. ORGANIZACJA  IMPREZ SPORTOWO  –  REKREACYJNYCH
 3. PROMOCJA  I  OCHRONA  ZDROWIA

SZKOLENIE  INSTRUKTORÓW

Szkolimy na naszych kursach młodzież i osoby dorosłe w zakresie rekreacji w różnych specjalnościach oraz w sporcie we wszystkich dyscyplinach.

Organizujemy kursy dla osób niepełnosprawnych w sporcie i rekreacji. Współpracujemy w tym zakresie z Krajowym Ośrodkiem Metodyczno – Szkoleniowym, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Instytutem Badań Edukacyjnych oraz z Biurami Pracy z terenu całego kraju.

Realizujemy kursy współfinansowane przez Unię Europejską. Jesteśmy zarejestrowani jako instytucja szkoleniowa w Wojewódzkim Urzędzie Pracy pod nr 2.2.04/00035/2008

Szczególnie ważnym zadaniem jest szkolenie kadr do prowadzenia zajęć z dziećmi, z osobami niepełnosprawnymi, starszymi oraz prowadzącymi zajęcia ruchowe w Ośrodkach Terapii Ruchowej.

Zapraszamy do udziału.

 

” WARTO PODNOSIĆ  SWOJE  KWALIFIKACJE”

ORGANIZACJA  IMPREZ  SPORTOWO – REKREACYJNYCH

Głównym zadaniem dla naszego Towarzystwa jest organizacja imprez i akcji, w których biorą udział całe rodziny.

Od wielu lat organizujemy imprezy sportowo – rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Kontynuujemy kursy nauki pływania i samoobrony dla seniorów. Poprzez zadanie Aktywność fizyczna przez całe życie „Masz Wybór” zachęcamy mieszkańców Torunia do czynnego udziału w proponowanych zajęciach w plenerze, salach pod okiem doświadczonych instruktorów, trenerów.

Spośród wielu form ćwiczeń fizycznych, które można zalecić każdemu a w szczególności do wspólnego uprawiania sportu w kręgu rodzinnym czy znajomych, niewątpliwie na pierwszym miejscu należy postawić bieg. Jest to naturalna forma ruchu – nie trzeba się go uczyć, a poza tym biegać można wszędzie. Wspomagamy w tym zakresie działalność Ogniska TKKF „Rekreacja”

 „UPRAWIAJ  SPORT – JEŚLI  NIE BĘDZIESZ MISTRZEM  BĘDZIESZ  ZDROWYM CZŁOWIEKIEM”

PROMOCJA   I  OCHRONA  ZDROWIA

Realizacja programów w zakresie ochrony i promocji zdrowia odbywa się poprzez organizację kampanii prozdrowotnej „Miesiąc dla Zdrowia”. Kampanie odbywają się dwa razy w roku w miesiącu maju i październiku. W ciągu trwania kampanii mieszkańcy mogą korzystać z darmowych zajęć w fitness klubach, obiektach sportowych z porad, zabiegów, usług instytucji, firm, które zgłosiły swój dział w Miesiącu dla Zdrowia. Średnio w kampanii uczestniczy ok 80 jednostek oferując swoje usługi mieszkańcom Torunia. Prowadzona jest kampania na temat zdrowego stylu życia, korzystania z obiektów sportowych w plenerze takich jak siłownie zewnętrzne, Orliki. Ponadto w ramach akcji „ Aktywny Senior” prowadzimy zajęci aqua fitness na basenie,  zajęcia gimnastyczne,  usprawniające, fitness nowoczesne formy gimnastyki. Nasze akcje zachęcają do stałej troski o zdrowie przez aktywny styl życia.

Systematyczne uprawianie ćwiczeń ruchowych pomagają nie tylko utrzymać ale także sprzyjać progresji aktualnego poziomu sprawności fizycznej osób w każdym wieku.

Zapraszamy do Fitness Klubu TKKF na atrakcyjne zajęcia – każdy znajdzie coś dla siebie:

 • Rytm  – Muzyka – Taniec
 • Joga
 • Zdrowy kręgosłup                                                                    
 • Zumba
 • Zumba dla dzieci autystycznych, z Zespołem Aspergera i Zespołem Downa
 • Pilates
 • Trampoliny
 • Zachęcamy również do korzystania z Mini Siłowni

                                   

„W  ZDROWYM  CIELE  ZDROWY  DUCH”

Fitness Klub TKKF – Ośrodek Terapii Ruchowej
tel. 518 640 702,     56 62 100 28,
www.fitnessklubtkkf.pl