TKKF w Toruniu

1957-2022 –  65 LAT TOWARZYSTWA  KRZEWIENIA  KULTURY FIZYCZNEJ

Toruński Związek TKKF jest organizacją pożytku publicznego z siedzibą w Toruniu.

Działamy w trzech podstawowych obszarach:

 1. SZKOLENIE  INSTRUKTORÓW   SPORTU  I  REKREACJI
 2. ORGANIZACJA  IMPREZ SPORTOWO-REKREACYJNYCH
 3. PROMOCJA  oraz  OCHRONA  ZDROWIA

SZKOLENIE  INSTRUKTORÓW

Na kursach szkolimy młodzież i osoby dorosłe w zakresie rekreacji w różnych specjalnościach oraz w sporcie we wszystkich dyscyplinach.

Organizujemy kursy dla osób niepełnosprawnych w sporcie i rekreacji. W tym zakresie współpracujemy z Krajowym Ośrodkiem Metodyczno-Szkoleniowym, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Instytutem Badań Edukacyjnych oraz z Biurami Pracy z terenu całego kraju.

Realizujemy kursy współfinansowane przez Unię Europejską. Jesteśmy zarejestrowani jako instytucja szkoleniowa w Wojewódzkim Urzędzie Pracy pod nr 2.2.04/00035/2008

Szczególnie ważnym zadaniem jest szkolenie kadr do prowadzenia zajęć z dziećmi, z osobami niepełnosprawnymi, starszymi oraz prowadzącymi zajęcia ruchowe w Ośrodkach Terapii Ruchowej.

ORGANIZACJA  IMPREZ  SPORTOWO – REKREACYJNYCH

Głównym zadaniem naszego Towarzystwa jest organizacja imprez i akcji, w których biorą udział całe rodziny.

Od wielu lat organizujemy imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Kontynuujemy kursy nauki pływania i samoobrony dla seniorów. Poprzez zadanie Aktywność fizyczna przez całe życie „Masz Wybór” zachęcamy mieszkańców Torunia do czynnego udziału w proponowanych zajęciach w plenerze, salach pod okiem doświadczonych instruktorów i trenerów.

Spośród wielu form ćwiczeń fizycznych, które można zalecić każdemu, a w szczególności do wspólnego uprawiania sportu w kręgu rodzinnym czy znajomych, niewątpliwie na pierwszym miejscu należy postawić bieg. Jest to naturalna forma ruchu – nie trzeba się go uczyć, a poza tym biegać można wszędzie. Wspomagamy w tym zakresie działalność Ogniska TKKF „Rekreacja”

 „UPRAWIAJ  SPORT – JEŚLI  NIE BĘDZIESZ MISTRZEM  BĘDZIESZ  ZDROWYM CZŁOWIEKIEM”

PROMOCJA   I  OCHRONA  ZDROWIA

Realizacja programów w zakresie ochrony i promocji zdrowia odbywa się poprzez organizację kampanii prozdrowotnej „Miesiąc dla Zdrowia”. Kampanie odbywają się dwa razy w roku w miesiącu maju i październiku. W ciągu trwania kampanii mieszkańcy mogą korzystać z darmowych zajęć w fitness klubach, obiektach sportowych z porad, zabiegów, usług instytucji, firm, które zgłosiły swój dział w Miesiącu dla Zdrowia. Średnio w kampanii uczestniczy ok. 80 jednostek oferując swoje usługi mieszkańcom miasta. Prowadzona jest kampania na temat zdrowego stylu życia, korzystania z obiektów sportowych w plenerze takich jak siłownie zewnętrzne, Orliki. Ponadto w ramach akcji „ Aktywny Senior” prowadzimy zajęcia aqua fitness na basenie,  zajęcia gimnastyczne, usprawniające, fitness nowoczesne formy gimnastyki. Nasze akcje zachęcają do stałej troski o zdrowie przez aktywny styl życia.

Zapraszamy do Fitness Klubu TKKF na atrakcyjne zajęcia – każdy znajdzie coś dla siebie:

 • Rytm  – Muzyka – Taniec
 • Joga
 • Zdrowy kręgosłup                                                                    
 • Zumba
 • Zumba dla dzieci autystycznych, z Zespołem Aspergera i Zespołem Downa
 • Pilates
 • Trampoliny
 • Mini Siłownia

                                   

„W  ZDROWYM  CIELE  ZDROWY  DUCH”

Fitness Klub TKKF – Ośrodek Terapii Ruchowej
tel. 518 640 702,  56 62 100 28
www.fitnessklubtkkf.pl

Fitness Klub TKKF | Torun | Facebook