Toruń z nagrodą sportową
W dniach od 13-19 września 2022 r.  odbyła się kolejna – XXVIII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W największej imprezie sportu masowego w kraju rozgrywanej w ramach XIV Europejskiego Tygodnia Sportu uczestniczyli mieszkańcy Torunia. Koordynatorem z ramienia miasta był Toruński Związek TKKF. Wyniki zostały opublikowane na stronie www.federacja.com.pl
Zgodnie z Regulaminem uczestniczące miasta i gminy zostały sklasyfikowane według grup w zależności od liczby mieszkańców. Miasto TORUŃ zakwalifikowane zostało do grupy VI z liczbą mieszkańców pow. 100 tys. i zajęło drugie miejsce w Polsce.

Nagroda finansowa zostanie przeznaczona na dofinansowanie imprezy TORUŃ BIEGA w dn. 26 listopada 2022 r. w godz. 11:00-14:00 na terenie lasku Rudelka (przy V LO, ul. Sienkiewicza), wspólnie z p. Tadeuszem Spychalskim – wieloletnim organizatorem cyklu biegów przełajowych TOP CROSS Torunia im. Mariana Piotrkowskiego. Wspomniane przedsięwzięcie traktujemy również jako eliminacje dla mieszkańców Torunia, którzy w przyszłorocznych 9. Halowych Mistrzostwach Świata LA Masters będą reprezentowali Toruń i Polskę.