TORUŃSKI ZWIĄZEK TKKF ZAPRASZA NA ŚWIATOWY DZIEŃ MARSZU

Fundacja „Leśna Droga” oraz Dom Kultury w Górsku
zapraszają na:
Marsz z kijkami nordic walking, który odbędzie się
3 października 2015 roku

Impreza propaguje zdrowy styl życia poprzez czynne uprawianie nordic walking.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Spotkanie jest kierowane do każdej grupy wiekowej: seniorów, rodzin z dziećmi oraz młodzieży.
Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy w zależności od stopnia zaawansowania i kondycji fizycznej. Trasy zostały podzielone na odcinki od 2 do 9 km. Marsz poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy nordic walking. Przygotowano dwa punkty startowe, które pozwolą zainteresowanym przybyć z miasta Torunia, powiatu toruńskiego i gminy Zławieś Wielka.

Start:
GOKiS / boisko ORLIK Mała Zławieś godz.11,30
Dom Kultury Górsk /była Stacja kolejowa Smolno godz.11,30

Meta:
Fundacja „Leśna Droga” /Gutowo 4 około 13,30
Po zakończeniu marszu zapraszamy na spotkanie integracyjne oraz gorący posiłek przy ognisku.

Współorganizatorzy:
Gmina Miasta Toruń,Gmina Zławieś Wielka, GOKiS Mała Zławieś, Dom Kultury w Górsku, TKKF, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Liceum Nr IX im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu, Leśnictwo Gutowo, Rada Seniorów miasta Toruń, 30 HDW im. Szarych Szeregów „Szturmowcy”, Klub Honorowych Dawców Krwi przy UG Zławieś Wielka.

W programie:

– 11.30   Otwarcie Marszu
– 11.45   Instruktaż nauki prawidłowego chodzenia przeprowadzą zaproszeni instruktorzy z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking i TKKF
– 12.00   Ćwiczenia rozgrzewające
– 12.15   Wspólny marsz leśnymi drogami Leśnictwa Gutowo ok 2-9 km, w trakcie marszu zajęcia relaksujące, oddechowe, gry i zabawy w plenerze
– 14.00   Koniec marszu w miejscu działania Fundacji ”Leśna Droga” Gutowo 4
– 14.15   Zakończenie

W programie prelekcje na temat ćwiczeń sprawnościowych, stanu zdrowia, poprawy kondycji fizycznej, przyrody i ekologii. Możliwy będzie pomiar glukozy i tętna. Impreza  organizowana na terenie nieodpłatnym i ogólnodostępnym. Zapewniamy bezpieczeństwo osobom obecnym i biorącym udział w marszu oraz porządek podczas jego trwania.

Kontakt
Maria Moulis tel. 509 532 242,  e-mail: fundacja.lesnadroga@gmail.com